גידול חיית מחמד וילדים - מסננת חוגים

מאמרים

גידול חיית מחמד וילדים / ספורט עם בעלי חיים

ילדים רבים רוצים חיית מחמד. הם מבקשים לגדל כלב או חתול. הורים רבים מוצאים את עצמם אל מול הבקשה של הילדים שלהם בלבטים רבים. מצד אחד הם רוצים לאפשר לילד ליהנות מחיית מחמד, ומצד שני הם חוששים מהעבודה הנוספת והאחריות הרבה שכרוכה בגידול חיה. גידול כלב בבית דורש שמישהו מבני הבית יוציא אותו לטיולים שלוש פעמים ביום. בנוסף לכך גידול כלב בבית וגם חתול הופך את הבית למלוכלך יותר ואז יש צורך לנקות אותו יותר. הלבטים בנושא חיות המחמד הם כאמור רבים. חשוב, אבל לזכור שחיות מחמד הם החברות הכי טובות של הילדים שלנו.


הילד רוצה חיית מחמד – האם לאפשר לו?

נשאלת השאלה אם כן האם עלינו לאפשר לילדים שלנו לקחת חיות מחמד? אין תשובה אחת ברורה לשאלה. התשובה לחיוב או לשלילה תלויה בילד, בגילו, באחריות שהוא מגלה וגם בזמן ומידת ההשקעה שיש לנו ההורים. כך למשל, ילד מגיל תשע יכול לדאוג לבד לטייל אם הכלב ולטפל בו. כאשר מדובר בחתולים, ילדים מגיל ארבע יכולים לגדל אותם. גידול חתולים לא מצרי הרבה. בשני המקרים, גם של גידול כלב וגם של גידול חתול הפרווה של החיות נושרת וגורמת לאבק ללכלוך בבית שלנו. לכן, אם המרחב הביתי שלנו צפוף לא כדאי לנו לקחת חיית מחמד, ובכל מקרה אם אנחנו מאמצים חיה אנחנו צריכים להביא בחשבון שנצטרך לנקות אחריה.

חיית מחמד והתפתחות הילד- מה הקשר?

 

מחקרים רבים מראים על קשר ברור בין גידול חיות מחד והתפתחות של ילדים. כאשר אנחנו מאמצים כלב או חתול אנחנו מצילים את החיים שלהם. גידול חיות מחמד תורם להתפתחות הרגשית של הילדים. הוא מלמד אותם לקחת אחריות ולטפל בחסר ישע. הוא גם מלמד אותם להתחייב ולהתמיד. גידול כלב או חתול הוכח גם כדבר שתורם למערכת החיסונית של הילדים ולחוסן הגופני נגד מחלות. לסיכום, ההחלטה אם לגדל חיית מחמד היא אישית מאוד, אולם גידול חייה יביא לנו הנאה ורווחה רבים.


צוות האתר  3/6/2013